Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Крај на цела модна ера: Готје ја најави последната ревија

Францускиот стилист и моден дизајнер својата кариера ја започна во Пјер Карден. Неговото име е едно од најзвучните во светот на модата, убавината и дизајнот. Готје неодамна потврди дека претстојната ревија на висока мода во Париз ќе биде негова последна во 50-годишната кариера, а потоа брендот започнува со нешто ново. …

Повеќе

Блеска од луксуз: Ова е најскапата венчаница на светот (ФОТО+ВИДЕО)

Дизајнерот Хани Ел Бехаири ја креираше најскапата венчаница на светот, вредна 15 милиони долари. На неговата ревија фустанот го носеше египетската актерка Маи Омар. Целиот фустан е опшиен со кристали, има долг вел украсен со ѕвезди, а целата креација блеска оддалеку. View this post on Instagram HANYELBEHAIRY💯th Fashion show @maiomar_ …

Повеќе

Историски модел: Колку чини зелениот фустан на Џенифер Лопез?

Популарниот зелен фустан кој Џенифер Лопез го носеше на доделувањето на Греми во 2000 година е историско парче облека за кое никогаш не престана да се зборува. За волја на вистината, прва го облече Гери Халивел, но не успеа да го носи толку добро како Џеј Ло. Деветнаесет години подоцна, …

Повеќе

LG G7 ThinQ позира од сите страни

LG G7 ThinQ е на само една недела од официјалната промоција, но најверојатно сте го виделе новиот предводник во едно од многуте „протекувања“ што се појавија на мрежата. Вчера, Еван Блас, кој објави нова слика на неговата сметка на Твитер, се придружи кон нив. Фотографијата ги покажува сите страни на …

Повеќе