Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Не знаат за бонтон: Ова се петте најнепристојни хороскопски знаци

Сигурно сте се сретнале со луѓе кои не обрнуваат внимание дали се љубезни кон вас или не и не ги земаат предвид вашите потреби и чувства. За таквото нивно однесување можеби е виновен хороскопскиот знак во кој се родени. 1. Јарец Јарците не се непристојни, туку се само амбициозни и …

Повеќе

Како најлесно да прочитате личност родена во знакот Лав?

Претставниците на хороскопскиот знак Лав се луѓе кои имаат голема телесна и умствена сила, огромен потенцијал и сето тоа умеат да го искористат на вистински начин. Нивните апетити се големи, волјата цврста, а самодовербата јасно изразена. Одлично знаат што сакаат, а веќе имаат и план како тоа ќе го постигнат. …

Повеќе

Овие хороскопски знаци, кон својот партнер, се однесуваат како родители

Наместо да сфатат дека се во врска со возрасна личност, личностите родени во овие знаци од зодијакот, кон своите партнери се однесуваат како кон деца. Тие често зборуваат дека имаат родителски инстинкт и доколку немаат деца, се должи на нивниот напор да го „воспитуваат“ сопствениот партнер. Овен Овенот е многу …

Повеќе

Овие хороскопски знаци најмногу уживаат во божикните празници

Многумина, баш како во старите времиња, уживаат во Бадник и Божик, украсувајќи го домот, купувајќи подароци. Меѓутоа, постојат луѓе кои толку многу уживаат, што за Божик се подготвуваат од почетокот на декември. Во продолжение проверете кои хороскопски знаци први попуштаат пред божикното расположение. Риба Се прашувате зошто Рибата слаби ви …

Повеќе

Пред нив нема лаги: 3 хороскопски знаци кои најлесно ве читаат

Три хороскопски знаци се способни да ја почувствуваат секоја енергетска вибрација и промените што се случуваат кај вас, па лесно им е да погодат како се чувствувате и што ви се врти низ главата. Можеби на почетокот ќе мислите дека претеруваат, но потоа постојано ќе ги барате за совети, бидејќи …

Повеќе

Годишен хороскоп за ЛАВ: Многу пари и успеси, малку време за себе

Во 2020 Лавовите ќе бидат многу зафатени и нема да можат да одморат и од приватни и од професионални обврски. Речиси и нема да имаат време за себе, а одморот ќе им остане само фантазија. Но, ова значи и дека е можно да занемарат личности кои им се блиски. Во …

Повеќе

Овие четири знаци се меѓу најсреќните

На некому ѕвездите му се насмевнале, а за некого „умираат“ од смеење. Овие четири хороскопски знаци имаат повеќе среќа од останатите бидејќи самите си ја создаваат својата среќа. Овен Овој знак знае дека добрите работи доаѓаат само кај оние кои се борат за нив, затоа не ја чекаат сречата, туку …

Повеќе

Ова се трите најарогантни хороскопски знаци: Дали сте и вие меѓу нив?

Астрологијата тврди дека следниве хороскопски знаци имаат најголем потенцијал да бидат арогантни, самобендисани и препотентни, па дури и непријатни за друштво. Бик Својата ароганција се трудат да ја скријат од другите, но не им оди најдобро. Се сметаат себе за луѓе кои пробале и виделе сè во животот. Апсолутно е …

Повеќе

Љубовната болка за овие хороскопски знаци е само губење време

Секој од нас на различен начин го поднесува раскинувањето. Но, има и такви за кои „трескањето од земја“ е само губење време. Токму тие умеат најбрзо да застанат на нозе по раскинување, да преболат и да продолжат со животот, најчесто како ништо претходно да не се случило. Според астрологијата, овие …

Повеќе

Не мора да ги толкувате: Овие два знака се како отворена книга

Некои луѓе умеат вешто да го скријат она што го мислат и да одглумат дека со нешто се во ред или дека се фини и културни. Тоа е одлична вештина, но е и криење на вистината. Но, на двајца претставници на хороскопот, говорот на телото и изразот на лицето можат …

Повеќе