Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Српскиот музичар позитивен на коронавирусот: Очаен сум

Српскиот музичар Џорџе Давид откри дека е позитивен на коронавирусот. „За жал, потврдено ми е дека имам ковид-19. Не сфаќам… очаен сум. Вирусот ќе помине но, болница. Пекол, како да си во затвор, во војска. Луѓе, чувајте се. Ве молам“, наишал 55-музичар на инстаграм. View this post on Instagram Na …

Повеќе

Рамбо Амадеус: Да не беше короната, никогаш немаше да сфатиме каков вид е човечкиот род

Црногорскиот музичар Рамбо Амадеус на својот официјален Фејсбук проифил објави статус со кој многумина би се согласиле. Контроверзниот музичар објави две фотографии од Венеција, каде во последниве дена водата е толку чиста што се гледаат и рибите во каналот, па рекол дека му се чини дека природата одлично се снаоѓа …

Повеќе

Инцидент на дочекот на Нова година: Славниот рокер и неговиот син истепале обезбедување

Род Стујард сигурно памети и подобри дочеци и преминот од 2019 во 2020 година веројатно сака да го заборави што е можно поскоро. Полицијата во Палм Бич во САД ја обвини британската поп ѕвезда, која во петок полни 75 години, и неговиот син, 39-годишниот Шон, за нанесување телесни повреди. Во …

Повеќе

Басистот на Кис ги разбесни фановите

  Басистот на бендот Кис шокираше на социјалните мрежи кога објави фотографија од својот појадок на Твитер на која се гледа дека во своите снегулки става коцки лед. Џин Симонс, 70-годишниот фронтмен на легендарниот бенд, ја започна новата година прилично контраверзно. Anyone else put ice cubes in their cereal? pic.twitter.com/lfvZr5lBjk …

Повеќе

Моби направи необична тетоважа за животните

Некогашниот познат музичар Ричард Мелвил Хал, познат како Моби, веќе 32 години е веган и борец за правата на животните. View this post on Instagram As November is my 32 year vegan anniversary i thought i’d get a tattoo (well, technically 12 tattoos) to celebrate. I’m a vegan animal rights …

Повеќе