Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Адеми: Очекувам да се преземат педагошки, евентуално и други мерки за учениците кои оштетувале

Министерот за образование и наука, Арбер Адеми во емисијата „Отворено“ на ТВ 24 рече дека бил згрозен од случувањата во училиштата како што можеше целата јавност да види од видеата. „Секако дека образованието е секогаш тема на која има што да се каже и слушне. За видеата кои ги видовме, …

Повеќе