Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Евровизија нема да има, но во време на пандемија сакаат да ја обединат Европа

Наместо откажаниот Евросонг, алтернативно телевизиско шоу сака да ја обедини Европа во време на пандемијата со коронавирусот, на денот кога требаше да се одржи големото финале. Програмот „Europe Shine a Light“ според британската победничка песна во 1997 година, ќе се емитува во Европа на 16 мај во 19 часот по …

Повеќе

Pussycat Dolls се обединуваат на турнеја, но без една членка

Познатиот женски бенд Pussycat Dolls повторно се враќа на големата сцена. Имено, по 10 години ќе се обединат за турнеја во Велика Британија. Така повторно ќе запејат Никол Шерцингер, Ешли робертс. Кимберки Вајт, Камит Бачар и Џесика Сут, но без Мелоди Торнтон. View this post on Instagram Pussycat Dolls at …

Повеќе