Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Вкусна гурманска пита со шунка и сланина

Пројата е пченкарна пита која е секогаш одличен избор за појадок или вечера и што е подеднакво вкусна и топла и ладна. Потребни состојки: 2 јајца 100 гр сирење 100 гр сецкана шунка 100 гр сецкана сланина 200 гр кисела павлака 150 гр пченкарно брашно Половина пакетче прашок за пециво …

Повеќе

За најдобриот појадок ќе ви треба тост и јајце

Состојки: -3 парчиња сланина -1 јајце -1 парче леб -сол и бибер Подготовка: Испечете ја сланината во тава и извадете ја на тајнир. Пресечете дупка во средината на лебот, а потоа тостирајте го на маснотијата од сланината. Во дупката скршите го јајцето, ставете сол и бибер по желба. Печите две …

Повеќе