Цело семејство нападнато од три лица

од Milan1

Денес во  03.10  часот во СВР Тетово Ф.С.(18) од Тетово пријавил дека околу 01.00 часот во двор од неговата куќа во населба Дреновец тој и членови на неговото семејство по претходна расправија биле физички нападнати од три лица кои употребиле и тврд предмет.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.

Слични содржини