Актуелно
Почетна / Хроника / Уапсен тетовец, полицијата му нашла нож, ризла и дробилка со остатоци од марихуана

Уапсен тетовец, полицијата му нашла нож, ризла и дробилка со остатоци од марихуана

Полицијата синоќа во 23.30 часот уапсила дваесет и дветгодишно лице од Тетово, бидејќи при извшрен преглед, кај него биле најдени дробилка со остатоци од марихуана, ризла и нож.

„На ул.„180“ во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода А.А.(29) од Тетово, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена дробилка со остатоци од марихуана, ризла и нож. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок“, велат од МВР.

loading...