Видео кое ќе ве разнежни: Трубач во Милано свири на прозорец

Италијанците се присилени да бидат во домашна изолација, но тие најдоа начин за кревање на моралот така што излегуваат на своите тераси и пејат. Тоа се случува во бројни градови ширум Италија, а како дел од флеш мобот за своите сограѓани, трубач од Милано Рафаел Кохлер, ја засвире неофицијалната химна.

По изведбата на „O mia bela Madunina“, неофицијалната химна на градот, многумина му ракоплескаа на Кохлер, а видеото воодушеви многумина на социјалните мрежи.

Во продолжение погледнете како тоа изгледа:

Освен во Милано, се пееше и на терасите во Рим, Наполи…

Слични содржини