Во Германија поднесени 185 тужби против производители на вакцини против корона

од Stefanija Kuzmanovska

Во Германија се поднесени 185 граѓански тужби против производители на вакцини против корона, поради наводна штета предизвикана од вакцинацијата против коронавирусот.

Како што пренесе „Дојче веле“, првото судење ќе започне наскоро.

Две адвокатски канцеларии во Дизелдорф и Визбаден објавија дека застапувале 135, односно 50 странки во овие случаи.

Слични содржини