Почетна / TOP NEWS / Во Србија уште 8 жртви на коронавирусот

Во Србија уште 8 жртви на коронавирусот

Во изминатите 24 часа во Србија починаа осум лица како резултат на инфекција со коронавирус, така што вкупниот број на жртви од почетокот на епидемијата е 598.

Во последните 24 часа биле тестирани 7.168 лица, од кои 258 биле позитивни на инфекцијата.

3.554 пациенти се хоспитализирани, а 146 од нив се на респиратори.

Од почетокот на епидемијата се спроведени 693.656 тестови, а вкупниот број заразени е 26.451.

loading...