(ВО ЖИВО) Чествување на Илинден 2021 во Меморијален центар АСНОМ во Пелинце

од Vladimir Zorba

Оваа година на 2 Август – Денот на Републиката во Пелинце говор ќе одржи премиерот Зоран Заев, кој ја предводи владината делегација, а цвеќиња ќе положат и делегации на Собранието и Претседателот на државата, како и претставници на политичките партии.

Заев, е придружуван од првиот заменик-претседател во Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби, заменик-претседателот за борба против корупцијата и криминал, одржлив развој и човечки ресурси Љупчо Николовски, министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и министерката за одбрана Радмила Шекеринска ќе положи свежо цвеќе на споменикот пред Меморијалниот центар АСНОМ.

Слични содржини