Врската со нив е осудена на ПРОПАСТ: 3 најневерни хороскопски знаци

од Vladimir Zorba

Овие три знаци дефинитивно не се лојални во врската и има големи шанси вашата врска да биде осудена на пропаст уште од самиот почеток, а еве и зошто најчесто ги изневеруваат своите партнери.

Шкорпија: Изневерува затоа што сака да шири љубов

Шкорпиите се многу сексуални суштества и сакаат да шират љубов кога и да можат, а тоа обично значи дека тоа ќе го сторат меѓу луѓе со кои не се во врска.

Лав: Изневерува затоа што сака повеќе внимание

Колку и да му посветувате внимание на лавот, веројатно не е доволно. Лавовите се опседнати со идејата дека светот се врти околу нив, и ако за секунда не бидат задоволни од количината на внимание што го добиваат, тие брзо ќе ја побараат од некој друг.

Близнаци: Изневеруваат од чиста досада

Близнаците не сакаат рутина, а доколку се чувствуваат здодевно во врска, лесно ќе бараат нешто ново во некој друг.

Слични содржини