Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Што лажат жените, а што мажите? Ова се најчестите изговори на прељубниците

Понекогаш се чини дека дружењето со љубовникот или љубовницата бара комплексна организација. За почеток, потребно е да смислите доббра лага поради која партнерот нема да се посомнева. Но, изгледа повеќето не се креативни туку се потпира на проверените класики за да се оправдаат. Lllicit Encounters- интернет платформа наменета за оние …

Повеќе

Невестата наместо заветите ги прочитала пораките на љубовницата

Една невеста од САД доживела сценарио како од мексиканска сапуница на својата венчавка, пренесува UNILAD. Имено, додека уживала во нејзиниот пијалок и опуштена забава со своите деверуши вечерта пред сопствената венчавка, ѝ заѕвонел телефонот. Очекувала уште една честитка, но кога го погледнала телефонот, ја дочекала порака на која ниту една …

Повеќе

Полошо од неверство: Вакви лаги можат да ви го уништат бракот

Емоционалното и физичкото неверсво лесно се препознава, но неверството кое се однесува на парите е тешко да се открие. Криењето на податоците околу долговите и состојбата во банка е еден облик на неверство, особено доколку верниот партнер игра отворено кога се парите во прашање. Авторите на студијата за „финансиско неверстрво“ …

Повеќе

Џастин Тимберлејк по скандалот: Лош пример сум за својот син

Џастин Тимберлејк за првпат во јавноста прозборе за фотографиите на кои се гледа дека е близок со актерката Алиша Вејнврајт и по наводите дека ја изневерил сопругата Џесика Бил. Неодамна се појавија папарацо-фотографии на кои наводно Тимберлејк и Венјврајт разменуваат нежности за време на пауза на сминање филм. Сликани се …

Повеќе

Нивниот брак беше совршен, се додека тој не ја изневери

Седумгодишниот брак на Џастин Тимберлејк и Џесика Бел изгледаше совршено се до моментот кога тој беше фотографиран со колешката Алиша Вејнрат, како се држат за рака за време на едно вечерно излегување. 30-годишната Алиша беше видена како го допира за коленото пејачот, а потоа тој ја фати за рака и …

Повеќе

Која е девојката со која Тимбрлејк ја изневери Џесика Бил

Пејачот Џастин Тимберлејк бил „фатен“ во друштво на актерката Алиша Вејнрат со која разменувал нежности во јавност. Џастин е во брак со актерката Џесика Бил до 2012 година, па затоа светската јавност беше шокирана од оваа вест. На фотографиите кои се појавиле, еден од најпопуларните пејачи на денешницата, Џастин Тимберлејк …

Повеќе

Мажи, ова е вистинската причина зошто жените ве изневеруваат

Доколку сте оженет маж и го читате ова постои голема веројатност вашата сопруга да ве изневерува, а вистинската причина за тоа не е она што го очекувате. Последните истражувања врзани за изневерувањето дојдоа до резултат дека дури 15% од мажените жени ги изневеруваат своите сопрузи. Вистинската бројка е многу поголема. …

Повеќе

Режисерка на 18+ филмови тврди: Сите имаме исти фантазии

Еротските фантазии може да бидат најразлично, некои се сосема во просекот, некои се пак, многу над тоа. Но, според режисерката на филмови за возрасни, Ерика Луст, неколку фантазии ги имаат скоро сите луѓе. По повод на настанот на Би-би-си, „100 жени“, таа отворено зборувала за ситуации кои многумина би сакале …

Повеќе

Овие хороскопски знаци не простуваат неверство и предавство

Постојат луѓе што би ги оставиле дури и своите најблиски ако се почувствуваат предадени или повредени. Тие не дозволуваат никој да си поигрува со нивните чувства. Ако ги разочарате само еднаш, тие ќе заминат од вас додека да трепнете. Овие се луѓето кои навистина тешко простуваат и не се плашат …

Повеќе

Британка советува – секоја жена треба да го изневери сопругот

Љубовта е превртлива работа која може да ви се „удри“ од глава ако погрешно ја сфатите или претерате. Една Британка многу гласно и искрено зборува за своите искуства и се претставува како секс експерт, а нејзиниот поранешен сопруг Стивен се сложил да имаат отворен брак. По неговата смрт, Луиза продолжила …

Повеќе