Заев: Мицкоски не употребува ниту „С“ од Северна, замислите што ќе биде од државата

од Берта Китинска

„Мојот политички опонент, Мицкоски не употребува ниту „С“ од Северна . Може ли да замислите што ќе биде од државата? Зошто да одиме на парламентарни избори, зарем не е потребно да дадеме конечно еден мандат од 4 години власта да покаже што може, но и граѓаните да почувствуваат економски бенефити.Сите овие политики што ги донесовме годиниве наназад е се заради поквалитетниот живот на граѓаните“, кажа премиерот Зоран Заев, по коментар по вчерашната изјава на лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој вчера кажа дека се работи на ново парламентарно мнозинство

Слични содржини