Земјотрес со јачина од 3,9 степени ја погоди Грција

од Stefanija Kuzmanovska
177 прегледи

Земјотрес со јачина од 3,9 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди Грција.

Земјотресот е регистриран во 6:32 часот по локално време во морската област на 67 километри југоисточно од Карпатос.

Длабочината на земјотресот со јачина од 3,9 степени првично беше проценета на 10 километри.

Слични содржини