Земјотрес во Грција

од Stefanija Kuzmanovska
230 прегледи

Земјотрес со јачина од 3,1 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди Грција.

Епицентарот на земјотресот бил на 12 километри од Галаксидион, на длабочина од 13,8 километри.

Засега нема информации за повредени или материјална штета.

Слични содржини