как да изчистим червата

 1. Како да ги исчистиме цревата од отрови

  Треба да биде внимателно кон исхрана: пијте многу вода, вклучете во менито на храна богата со растителни влакна (зеленчук, овошје, млечни производи).
  Неопходно е да се научите да се храните според распоред, така за вашето тело ќе биде полесно да се навикне на редовно празнење. Ако долго време страдате од запек, пригответе го овој здрав пијалок. Тоа ќе ви помогне да ја ресетирате микрофлората на цревата и ќе го вратите во ритам работата на гастроинтестиналниот тракт.

  Ќе ви требаат:

  1 лажиче мед
  200 гр. Вода
  1 лажиче ленено семе
  1 лажица семки од чиа
  1 јаболко

  ПОДГОТОВКА:

  Исечете го јаболкото на коцки. Ставете ги во блендер сите состојки и измешајте ги до мазна смеса.

  как да изчистим червата

 2. Оставете го пијалокот да покисне во текот на 1 час, за да може чиа-семето да стекне конзистенција на желе.как да изчистим червата

Пијте од нектарот секое утро 30 минути пред јадење. Курсот на третман – најмалку две недели. Семето од чиа го забрзува метаболизмот и стимулира губење на тежината.