Антимаскери се судрија со полицијата во Лондон (ВИДЕО)

од Vladimir Zorba

Стотици антимаскери, теоретичари на заговор и противници на мерките за заштита од коронавирусот денеска се судрија со полицијата на плоштадот Трафалгар во Лондон, каде се собраа во знак на протест против најавеното засилување на мерките за заштита.

Полициските вооружени сили ги нападна демонстрантите кои ја прекршија забраната за масовно собирање и не носеа маски кога се собраа во центарот на Лондон.

Демонстрантите кои носеа плакати „Ова е тиранија сега“ и „Лажна епидемија“ формираа човечки блокади за да спречат апсења.

Совладаните полицајци прво се повлекоа, а потоа повторно зададоа удар, потпомогнати од коњаница.

loading...

Слични содржини