Денеска регистрирани се над 700 оздравени пациенти од ковид

од Берта Китинска

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 789 оздравени пациенти од:

-Скопје 295
-Куманово 46
-Штип 46
-Прилеп 56
-Тетово 38
-Струга 15
-Велес 26
-Битола 28
-Охрид 60
-Кавадарци 12
-Гостивар 31
-Гевгелија 10
-Струмица 22
-Крива Паланка 10
-Радовиш 7
-Крушево 1
-Кочани 13
-Пробиштип 1
-Демир Хисар 4
-Пехчево 1
-Берово 5
-Валандово 4
-Виница 3
-Кратово 7
-Свети Николе 11
-Кичево 19
-Ресен 9
-Неготино 9

Досега во земјата се направени вкупно 337.862 тестирања на Ковид-19.Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 63890, бројката на оздравени пациенти е 40977, на починати е 1825, а бројот на активни случаи изнесува 21088.

loading...

Слични содржини