И Пласидо Доминго има коронавирус, во изолација и неговото семејство

од Elena Daskalova
321 прегледи

Шпанскиот оперски пејач Пласидо Доминго се тестирал на коронавирус и е потврдено дека е заразен.

„Семејството и јас сме во изолација и остануваме така додека лекарите не не советуваат поинаку. Добри сме, јас имав треска и кашлам, па поради тоа се тестирав“, објави тој на социјалните мрежи.

Доминго притоа им препорача на сите кои го следат да бидат внимателни и да ги почитуваат препораките за социјална дистанца и одржување растојание со другите луѓе.

Слични содржини