Маж во Кина пронајден жив откако 17 дена беше исчезнат по земјотресот

од Stefanija Kuzmanovska

Мажот кој 17 дена се водеше како исчезнат по земјотресот во кинеската југозападна провинција Сечуан е пронајден жив, објавија локалните медиуми, пренесува АП.

Работникот на хидроцентралата Ган Ју беше пријавен за исчезнат по земјотресот со јачина од 6,8 степени според Рихтеровата скала кој го погоди Сечуан на 5 септември.

Човекот бил пронајден жив и повреден 17 дена подоцна од локален жител.

Слични содржини