Актуелно
Почетна / Македонија / МВР: Издадени решенија за изолација на 366 лица

МВР: Издадени решенија за изолација на 366 лица

Во текот на изминатото деноноќие казнети се 643 лица за неносење маска, соопшти МВР.

Во истиот период на територијата на државата на 366 лица им се издадени решенија за изолација, а 125 лица потпишале изјави за самоизолација.

Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација, не се евидентирани лица кои не ја почитувале мерката.

loading...