Орбан го поддржа Трамп: „Вашата борба е праведна“

од Stefanija Kuzmanovska

Унгарскиот премиер Виктор Орбан го поддржа поранешниот американски претседател Доналд Трамп, кој беше обвинет по 37 обвиненија.

Да потсетиме, на Трамп му се заканува вкупна казна затвор до 400 години.

„Вашата борба е праведна. Никогаш не се откажувајте“, напиша Орбан на Твитер.

Слични содржини