Пендаровски изрази сочувство до Ѓукановиќ и семејствата на загинатите во престрелката во Цетиње

од Vladimir Zorba

Претседателот на Северна Македонија, Стево Пендаровски, изрази сочувство до претседателот на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ и до семејствата на загинатите во вчерашната престрелка во Цетиње.

Слични содржини