Актуелно
Почетна / Македонија / Расте бројот на заболени: Регистрирани 52 случаи со КОВИД-19 во земјава

Расте бројот на заболени: Регистрирани 52 случаи со КОВИД-19 во земјава

Педесет и две лица се заразени со вирусот КОВИД-19 во изминатите 24 часа во земјава, потврди за МИА директорот на Институтот за јавно здравје Шабан Мемети.

За во 13:30 часот е закажана прес-конференција на министерот за здравство Венко Филипче на која се очекуваат детали околу состојбата со вирусот

loading...