Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Ни рече дека ќе соработува: ФБИ ќе го испрашува принцот Ендрју

Сојузниот обвинител во Њујорк и ФБИ барале да разговараат со британскиот бринц Ендрју, поради истрагата поврзана со финансиерот Џефри Епштајн. – Јужниот округ Њујорк и ФБИ ги контактираа адвокатите на принцот Ендрју и побараа интервју со него. До денес принцот пружи нулта соработка – рекол американскиот обвинител Геофреј Берман. – …

Повеќе

Се појави нова жртва која тврди дека имала односи со принцот Ендрју

Откако Вирџинија Робертс јавно раскажала дека била присилена да има сексуален однос со принцот Ендрју, сега се појави уште една жена која тврди дека и таа била жртва, пишува Metro. Таа за разлика од Вирџинија, сакала да остане анонимна. Наводно, жената е во контакт со адвокатите кои ги застапуваат и …

Повеќе

Жртвата на принцот Ендрју: Имав 17 и морав да го усреќам

Вирџинија Робертс, жената која тврди дека била присилена да има однос со принцот Ендрју, во време кога тој бил близок пријател со милијардерот и педофил Џефри Епштајн, даде интервју за BBC. Вирџинија, која тврди дека двајцата ја силувале кога имала само 17 години, изнесе тешки обвинувања на сметка на синот …

Повеќе