Актуелно
Почетна / Архива на ознаки: (страница 2)

Архива на ознаки:

Овие хороскопски знаци отворено зборуваат за своите чувства и секогаш ќе се тука да ве ислушаат

Кога некој ќе ве праша како сте, дефинитивно не очекува дека ќе почнете да му зборувате за се и сешто. Но, без оглед на тоа, некои луѓе навистина имаат моќ да ве ислушаат кога имате проблеми и секогаш се тука за вас. Рак: Се што сакаат да зборуваат се чувства …

Повеќе

Гордоста над се: На овие хороскопски знаци најтешко им е да кажат „извини“

Тие сметаат дека извинувањето ги прави слабаци и дека на тој начин се понижуваат. Личностите родени во овие знаци секогаш сметаат дека се во прави па во ретки ситуации признаваат дека згрежиле или дека повредиле некого. Најмногу стравуваат од тоа дека ќе мора да се извинат. Бик Биковите се најтврдоглави, …

Повеќе

Како хороскопските знаци реагираат на карантин и самоизолација?

Малку забава во овие денови сигурно нема да ни пречи, а ако се препознаете во некој од описите, веројатно и ќе си го подобрите расположението. А веќе на сите ни е јасно дека доброто расположение го подобрува имунитетот. Па, зошто да не? Прочитајте како реагира секој хороскопски знак на карантинот: …

Повеќе

Вешти манипулатори: Овие знаци секогаш го добиваат она што го сакаат

Понекогаш се случува работата која не сакаме да ја направиме, да ја префрлиме на некој друг и тоа е сосем нормално, но некои личности тоа постојано го применуваат. Одредени хороскопски знаци овој начин на однесување толку мнгоу го усовршиле што тоа им станало вештина. Овие се највештите манипулатори меѓу хороскопски …

Повеќе

Неделен хороскоп: Кому ќе му цветаат рози во љубовта, а на кого му се трупаат обврски

Овен Имате желба за уживање во врската. Ќе ви биде лесно да постигнете мир. Ќе имате доста среќа што се однесува на спротивниот пол и склони сте кон флертување. Можен е прилив на пари, па оваа недела можете да очекувате успех на работа. Некоја женска личност може да биде од …

Повеќе

Сакате поголема плата? Ова е најдоброто време според вашиот знак

Сакате да заработите повеќе пари на работното место? Експертите советуваат дека зголемување на плата можете да побаате еднаш годишно, а многу е важно за тоа да го одберете вистинскиот момент. Доколку не можете да се одлучите и постојано се вртите во круг, Космополитен со астролозите состави листа на поволни датуми …

Повеќе

Овие пет хороскопски знаци постојано ги трпат критиките на партнерот

Некои хороскопски знаци се често мета на осуда од страна на своите партнери. Бројните критики го тестираат нивното трпение, а ретко кој може да ја издржи врската со личност која постојано бара „влакно во јајцето“. Риби Станува збор за сочувствителни и љубезни личности кои мислат дека критиките доаѓаат од оние …

Повеќе

Овие хороскопски знаци се најголемите хипохондрици

Зодијакот ја дефинира нашата личност и ни покажува начини на кои размислуваме и како се однесуваме. Така е и со здравјето, односно нашиот пристап кон болестите. И при најмала болка, следниве пет знаци веднаш помислуваат на најлошото. 1. Девица Девицата е најголем хипохондрик. Постојано прави некои истражувања и замислува дека …

Повеќе

Личностите родени во овој хороскопски знак важат за најквалитетни пријатели

Тие се верни, добронамерни и искрени, а пријателите ретко ги менуваат. Според хороскопот, Јарците важат за најдобри и најквалитетни пријатели кои може да ги имате. Имено, со знакот Јарец владее Сатурн, што ја објаснува нивната мудрост и широк спектар на знаење кое сакаат да го споделат со сите. Иако на …

Повеќе

Тешко ќе ги прочитате: Ова се најкомплицираните хороскопски знаци

Без оглед на то колку луѓето изгледаат отворено и приступачно, некои од нив тешко ќе ги прочитате и сфатите што точно мислат. Тоа е една од карактеристиките кои ги имаат овие три хороскопски знаци кои се обвиени со вел од тајни, иако на прв поглед изгледаат топло и дружељубиво. Рак …

Повеќе