Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Ременски: Недозволено е изнуда на исказ, особено ако тој е невистинит

Обврска на секое службено лице и јавен обвинител е да користи законски начини за обезбедување на докази во истражна и кривична постапка, вели во изјавата за Локално.мк поранешната пратеничка Фросина Ременски по денешниот исказ од страна на обвинетиот Бојан Јовановски дека му нуделе слобода доколку каже дека Ременски земала пари …

Повеќе

ФОТО: Ни требаат 200 евра за донации – Како изнудувале пари од името на Џамбазов

„На лоши маки сум. Собираме донации за едно момче“. Вака преку лажниот профил на Фејсбук со името на актерот Игор Џамбазов барале пари од граѓаните. Читателот на Локално кој ги испрати фотографиите разговарал со наводниот Џамбазов на 22 декември, но до средба за да ги даде парите не дошло. Преку …

Повеќе