Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Овие хороскопски знаци најмногу уживаат во божикните празници

Многумина, баш како во старите времиња, уживаат во Бадник и Божик, украсувајќи го домот, купувајќи подароци. Меѓутоа, постојат луѓе кои толку многу уживаат, што за Божик се подготвуваат од почетокот на декември. Во продолжение проверете кои хороскопски знаци први попуштаат пред божикното расположение. Риба Се прашувате зошто Рибата слаби ви …

Повеќе

Свечена и вкусна: Што треба да имате на трпезата за Свети Никола?

Славата Свети Никола секогаш е за време на големите божикни пости, а тоа подразбира дека трпезата треба да биде посна, без разлика во кој ден се паѓа. Единствено треба да се обрне внимание на тоа дали се паѓа во ден кога се пости строго или пак, кога се дозволени масло …

Повеќе

Кои намирници се најбогати со омега 3 масни киселини?

Според лекарите, 2-3 пати неделно риба на менито го намалува ризикот од срцев удар, мозочен удар и нарушувања на метаболизмот на масти. Корисните масти од рибиното масло имаат многу предности, а се препорачува минимален внес помеѓу 1 и 2 порции неделно, а ако можете и три, но не повеќе од …

Повеќе