Три лица лица натепани во својот дом поради долг

од Nikola Popovski

МВР соопшти дека три лица биле натепани во својот дом во населбата Илинден поради долг.

Според информациите, нападот бил извршен од С. В. (21), П. Ѓ. (19), С. М. (26) и Н. П. (26).

„Тие со употреба на сила влегле во домот на З. П. (52) во населбата Илинден, почнале да ја оштетуваат покуќнината и физички ги нападнале З. П., К. П. и Л. П.. Според пријавеното, З. П. во самоодбрана со остар предмет го повредил Н. П., кој бил пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување лекарска помош, a З. П., К .П. и Л. П. биле пренесени во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“, соопшти МВР.

Како што стои во пријавата, причина за нападот е наводен долг на К. П. кон напаѓачите.

Пријавените лица се приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Слични содржини