Ума Турман има нов партнер: Судбоносна средба како на филм (ФОТО)

од Stefanija Kuzmanovska

Холивудската актерка Ума Турман (50) заплови во врска со архитектот Питер Сабет (50), пренесуваат странските медиуми.

Двојката се запознала на интересен начин за време на летото на плажа во Хемптонс.

Имено, Петар го шетал своето куче и во еден момент посакал да се искапе во морето.

Бидејќи Ума била во непосредна близина, тој ја замолил да го причува неговото милениче неколку минути.

„Питер немаше појма дека разговара со познатата актерка, која се согласила“, откри извор близок на актерката, додавајќи:

„Тие се лудо вљубени и планираат да живеат заедно. Тие веќе ја бараат идеалната куќа за да се вселат”.

loading...

Слични содржини