Актуелно
Почетна / Слајдер / Вработена на Клинички заработила тешки телесни повреди по пад на паркингот

Вработена на Клинички заработила тешки телесни повреди по пад на паркингот

Вработена во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ заработила тешки телесни повреди, откако паднала на паркингот во клиниката.

– На 30.07.2020 во 10.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ била донесена повредена Д.Д.(58) од Скопје, вработена во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ – стои во соопштението од МВР.

Полициски службеници излегле на местото на настанот и по кажување на повредената констатирале дека таа паднала на паркингот во клиниката додека одела на своето работно место, при што ѝ биле константирани тешки телесни повреди.

loading...