Почетна / (не)Секојдневно / Мајка на 5 деца ја исмеа својата сестра, која се грчеше од породилни болки

Мајка на 5 деца ја исмеа својата сестра, која се грчеше од породилни болки

Новопечената тетка Кет Армендарис постави на интернет мрежата необично селфи во кое воа позадината се забележува нејзината сестра Кимберли, која во тој моментот се породува.

На фотографијата се гледа како Кет, која е мајка на 5 деца, самозадоволително се смешка и како вели: “Фала му на Бога, дека овој пат не сум на твоето место”.

Кимберли сепак очигледно не ја дели радоста.

Сликата веќе има собрано над половина милион лајка. Некои корисници луто ја критикуваат Кет затоа што ова селфито го направила во момент кога нејзината сестра има пеколна болка. Кет сепак ги финтира критичарите со тврдењето дека е правила слики со дозвола на мајката.

Мајка на 5 деца ја исмеа својата сестра, која се грчеше од породилни болки