Почетна / Актуелно / Нема притвор за Ѓоко Поповски од МВР, обвинет во “Триста”

Нема притвор за Ѓоко Поповски од МВР, обвинет во “Триста”

Сопска Апелација одлучи дека нема притвор за помошник-министерот во МВР, Ѓоко Поповски. Поповски е обвинет во случајот СЈО познат како „Триста“ кој се однесува за набавка на 300 возила за полицијата.

Денеска судот ја одби и неговата жалба да му биде одземен пасошот, па бидејќи одлуката е конечна, Поповски ќе мора да се јавува еднаш неделно во судот и нема да смее да ја напушта земјата.