Денеска обвинение против таткото на момчето убиец од ОУ „Владислав Рибникар“

од Stefanija Kuzmanovska
310 прегледи

Вишото јавно обвинителство во Белград денеска ќе поднесе обвинителен акт против В.К., таткото на момчето-убиец од ОУ „Владислав Рибникар“, дознава „Блиц“.

На В.К неколку пати му беше продолжен притворот.

Наскоро следат повеќе информации.

Коста уби осум девојчиња, едно момче и еден чувар на 3 мај годинава и притоа рани уште пет ученици и еден наставник.

 

Слични содржини