Актуелно
Почетна / (не)Секојдневно / Еротски и страствено: Руски пар ја освои публиката со својот настап на уметничко лизгање (ВИДЕО)

Еротски и страствено: Руски пар ја освои публиката со својот настап на уметничко лизгање (ВИДЕО)

Викторија Синицина и Никита Караспалов се еден од најдобрите парови во уметничко лизгање во светот.

На годинашниот Светски куп во Кина тие освоија гран-при, иако не биле задоволни од својот настап.

„Не беше сè како што треба, беше тешко, но моравме да се избориме. Се надевам дека во Москва ќе го изведеме правилно“, изјавил Караспалов.

Сепак, публиката не можеше да остане рамнодушна на нивните настапи, кои зрачат со страст, сензуалност и еротски мигови.

Погледнете ги видеата од натпреварувачкиот дел и гала-настапот:

loading...