Филипче: Едноставно е не заборавај маска, дезинфекција и да држиш дистанца

од Берта Китинска

Министерот за здравство Венко Филипче преку  својот Фејсбук профил потвторно упати порака до граѓаните за да се почитуваат мерките за заштита од Ковид 19

-Заборавив веќе не е оправдување. Заборавањето на основните мерки за заштита може да биде фатално. Не забораваш клучеви, телефон и пари? Не заборавај маска, дезинфекција и да држиш дистанца. Едноставно е, напиша Филипче.

loading...

Слични содржини