КОРОНА ВО ФРАНЦИЈА: Над 13.000 новозаболени, 215 лица починаа

од Vladimir Zorba

Во Франција, во последните 24 часа се регистрирани 13.157 нови случаи на коронавирус, а починале 215 лица, покажуваат податоците на Министерството за здравство.

Во Франција воспоставени се строги ограничувачки мерки за борба против коронавирусот, а бројот на нови и смртни случаи се намалува.

Од почетокот на пандемијата, повеќе од 2,1 милиони граѓани се заразени, а 48.732 починале, пренесе Ројтерс.

loading...

Слични содржини