Актуелно
Почетна / Сцена / Се навикнавме да ја гледаме во одлична облека, но Рита Ора овојпат потфрли (ФОТО)

Се навикнавме да ја гледаме во одлична облека, но Рита Ора овојпат потфрли (ФОТО)

Пејачката Рита Ора настапи на Capital Radio Jingle Bell Ball во арената О2 во Лондон, а за на црвениот тепих избра фустан за кој многумина се согласија дека е чист кич.

 

Таа избра асиметричен фустан, со отвор на стомакот и еден ракав, со геометриски принт, а истиот дезен се најде и на обувките, кои беа од моделот чизми-сандали.

Вообичаено Рита Ора ретко прави модни промашувања и киксови, па многумина биле зачудени како можел да ѝ се случи ваков пропуст. Од друга страна, сите се согласиле дека на сцената била одлична и неповторлива.

Публиката имала забелешка за кројот на фустанот, за бојата, за дезенот, а добила и многу коментари дека таквиот модел воопшто не ѝ стои. За разлика од тоа, на сметка на шминката и фризурата не добила ниту една забелешка.

loading...