Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Латвиската манекенка која „паѓа“ на најголемите фудбалски ѕвезди (ФОТО)

Љубителите на фудбалот ширум светот постојано навлегуваат во полемики за тоа кој е подобар за зелените терени, Кристијано Ронално или Лионел Меси, а секс-бомбата Тереза Калман одговори на тоа прашање. View this post on Instagram Angel 👼 Whats your plans for the weekend? 🙈 A post shared by Tereze M. …

Повеќе

„Златната топка“ е за Лионел Меси (ВИДЕО)

По рекорден шести пат, Лионел Меси ја освои „Златната топка“ за Најдобар фудбалер за 2019 година. Во анкетата на „Франс Фудбал“, аргентинскиот гениј го совлада Вирџил ван Дајк. Меси веќе го доби трофејот во 2009, 2010, 2011, 2012 и 2015 година, а сега го наследува од Лука Модриќ. Најголемиот кандидат …

Повеќе

Меси постави нов рекорд во ЛШ

Напаѓачот на Барселона, Лионел Меси, постигна гол против Дортмунд Борусија (3:1) во натпревар од групната фаза во Лигата на шампионите, што му овозможи да постави нов рекорд во елитното натпреварување, пред напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо и поранешниот играч на Реал Мадрид, Раул. Вчеравечер Борусија Дортмунд стана 34. ривал на …

Повеќе

Правиме сè што можеме за повторно да потпишеме со Меси, потврдија од „Камп Ноу“

На „Камп Ноу“ даваат сè од себе за да ја исклучат можноста Лионел Меси да си замине. Неговиот договор, кој истекува во 2021 година, му дава можност да замине уште следното лето без пари. Во овој поглед, раководството се обидува да го „натера“ да потпише нов договор. – Меси е …

Повеќе

Тите: Меси ми рече да ја задржам устата затворена (ВИДЕО)

Бразилскиот селектор Тите влезе во расправија со ѕвездата на Аргентина, Лионел Меси, кој го постигна единствениот гол во контролната меѓу двата јужноамерикански гиганти во Ријад, Саудиска Арабија. – Сакав судијата да му покаже жолт картон, бидејќи си заслужува. Меси ми рече да ја задржам устата затворена и јас му одговорив …

Повеќе

Бартомеу: Меси ќе игра во Барселона уште 2-5 години

Претседателот на Барселона, Хосеп Бартомеу, кажа уште колку ќе игра Лионел Меси во каталонскиот клуб. Аргентинецот е ученик на фудбалската академија на Барселона, а член е на првиот тим уште од 17 години. -Нема сомнение дека Меси е сè уште млад, сè уште силен. Тој сè уште е амбициозен. Се …

Повеќе

Меси претпочита да биде резерва, отколку да биде заменет за време на натпревар

Светската фудбалска sвезда, Лионел Меси призна дека не смета дека е типичен стрелец и головите не се најважната работа за него. – Сè уште не мислам дека сум типичен стрелец. Јас сакам да бидам во контакт со топката и да излегувам зад одбраната. Исто така, сакам да постигнувам голови, но …

Повеќе

Меси: Не би ги заменил трофеите со Барса за светска титула со Аргентина

Напаѓачот на Барселона, Лионел Меси беше категоричен дека нема да ги менува сите свои трофеи со Каталонците за светска титула со Аргентина. Петкратниот освојувач на „Златната топка“ честопати е критикуван за неговиот настап со националниот дрес и недостатокот на успеси со Аргентина. Сепак, Меси е задоволен од неговата кариера досега …

Повеќе

Шеста „златна копачка“ за Меси, урнебесни реакции на неговиот син Матео (ВИДЕО)

Лионел Меси ја доби наградата за најдобар стрелец во Европа, откако минатата сезона Аргентинецот постигна 36 погодоци за Барселона во Примера. Ова е шести пат Лионел Меси да ја освојува Златната копачка, а тоа е нов рекорд по бројот на овие награди. Инаку, Кристијано Роналдо оваа награда ја има добиено …

Повеќе