Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Вкусна гурманска пита со шунка и сланина

Пројата е пченкарна пита која е секогаш одличен избор за појадок или вечера и што е подеднакво вкусна и топла и ладна. Потребни состојки: 2 јајца 100 гр сирење 100 гр сецкана шунка 100 гр сецкана сланина 200 гр кисела павлака 150 гр пченкарно брашно Половина пакетче прашок за пециво …

Повеќе

Кралска проја, брзо и лесно предјадење

Состојки: – 200 гр пченкарно брашно – 2 лажици бело брашно – 1 прашок за пециво – 2 јајца – 100 гр фета сирење – 200 гр кисела павлака – 20 гр кашкавал – 50 мл масло – 100 гр сирење – 200 мл јогурт – 100 мл кисела вода …

Повеќе