Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Шопинг треска: Забранетото пробување облека не ги премисли скопјани за да го искористат попустот (ФОТО)

Од вчера почна со работа најголемиот шопинг центар во градот Скопје Сити мол. Дел од граѓаните како да чекаа на отворањето, па веднаш побрзаа да ги посетат некои од омилените продавници. На социјалните мержи кружат слики на кои се гледа дека скопјани со нтрпение го очекувале отворањето на трговските за …

Повеќе

Црн петок: Овие артикли никако не ги купувајте

Трговците прават разни маркетиншки трикоци поради кои ќе помислите дека ќе заштедите пари, особено за Црниот петок. Иако овој ден гласи како најдобар за купување работи на големи попусти, сепак не е така, пишува Index.hr Во продолжение, прочитајте на кои работи треба да внимавате. Играчки Иако е примамливо на детето …

Повеќе

Психијатрите тврдат дека претераното онлајн-купување е ментално нарушување

Зависноста од купување преку интернет треба да се препознае како вистинско ментално нарушување, велат експертите, оваа зависност има големо влијание врз човечкиот ум. Иако зависноста од купување е одамна призната, таа денес има прилично поинакво значење и обем. Сега, тоа влијае на еден од дваесет луѓе, според „Дејли мејл“. Така, …

Повеќе

Зошто мора да ја исперете новата облека пред да ја облечете?

Сите сакаме со новиот фустан да се пофалиме уште истата вечер по шопингот и тоа е сосема разбирливо. Но, дали е правилно? Што мислите, колкумина го пробале тој фустан пред да го купите вие? Затоа, исперете ја новата облека, оставете ја целосно да се исуши, па потоа носете ја. Но, …

Повеќе