Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Разликувајте заштитна маска од обичен прекривач за лице

Факт е дека во овој момент е навистина тешко да се дојде до медицински маски за лице, кои до неодамна беа достапни во секоја аптека и по ниски цени. Поради тоа, многумина пристапија кон алтернативни решенија, покривање со марама, маски од обичен текстил, но постои причина зошто таквите маски не …

Повеќе

Јовановиќ: Крокодилските солзи на текстилните газди

Ги слушам текстилниве газди, пак крокодилски солзи, ќе колабирала текстилната индустрија од покачувањето на минималната плата, пишува економскиот експерт и поранешен советник во Министерството за финансии Бранимир Јовановиќ на својот Фејсбук профил. „Ај малку бројки. Според годишните сметки за 2018 (последна година за која има податоци), во државава има 1.026 …

Повеќе