Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Пирс Морган распали по ѕвездите: Ова се моите топ 20 „корона идиоти“

Коронавирусот од многумина направи херои, но многумина ги направи многу себични. „Ова се моите топ 20 ‘корона идиоти’. Зар не е смешно дека во исто време се богати и славни?“, рекол новинарот, водител и колумнист Пирс Морган, кој објаснал како токму кризата го открива најдоброто и најлошото во луѓето. Според …

Повеќе

И официјално ова е најдоброто место за набљудување на ѕвезденото небо

Малиот остров во Тихиот океан Ниуе, можеби е најдоброто место на Земјата за гледање на ѕвездите, пишува CNN. Ниуе, полинезиски остров на пола пат меѓу Фиџи и Куковите острови, доби признание од Меѓународното здружение за темно небо, организација која рбаоти на запирање на светлосното загадување и давање на можност на …

Повеќе

Легендарни актерски ѕвезди со големи тајни

За холивудските ѕвезди отсекогаш постоеле теории на заговор, озборувања и мистерии, кои се пренесувале од една на друга личност, но никогаш не биле докажани. Ова се некои од најинтересните мистерии, тајни и факти поврзани со легендарните холивудски имиња: – Ширли Темпл била толку талентирано дете-актер што некои се сомневале дека …

Повеќе