Земјотрес повторно ја затресе Македонија

од Vladimir Zorba

383949-registriran-tret-zemjotres-vo-makedonija-660x400

Земјотрес со јачина од 2,1 степен според Рихтеровата скала попладнево повторно ја стресе Македонија. Според податоците, земјотресот е регистриран во околината на Карбинци во 12.57 часот.

Слични содржини