Почетна / IN/OUT / Заборавете на чипка, секси долна облека и голотија: Еве што мажите очекуваат од жените

Заборавете на чипка, секси долна облека и голотија: Еве што мажите очекуваат од жените

Почитувани жени, се додека е вистина дека мажите фантазираат за вас во секси долна облека, тесни фустани, и други нешта е само мислена именка. Мажите сонуваат и за соема други слики.

Една студија, во која учествуваа речиси две илјади возрасни мажи и жени, покажа дека мажите сметаат дека нивните сопруги повеќе се привлечни во секси пижами, отколки во проѕирана долна облека, па дури и голи.

Дури 37 проценти од мажите признале дека својата  девојка сакаат да ја видат во пижами и тоа им  е најсекси, додека 55 отсто од нив се изјасниле дека биле симпатични.  Една петтина од нив сметаат дека  и дезенот на пижами ги привлекува кај една жена.

Секси долна облека се наоѓа само на второто место, а на трето место е ноќницата. Интересно е дека 22 отсто од луѓето сакаат да го гледаат   партнеотр во неговата облека.

Само 16 отсто од мажите им се допаѓа кога жената е гола во кревет.

Од друга страна, жените претпочитаат дека сакаат да го видат нивниот партнер само во боксерки.