Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

„Бејби бум“ после пандемијата? Тешко веројатно

Уште од самиот почеток на изолацијата на интернет се појавија и шегите дека за девет месеци ќе има бејби бум во светот. Таков исход би бил очекуван, но специјалист за медицина од Универзитетот Јејл смета дека всушност, резултатите би биле сосема спротивни на тоа. „Епидемиолошките податоци од поранешните карантини и …

Повеќе

Снаата на Хју бремена: Едвај чекам да се роди малиот Хефнер

Актерката Скарлет Бирн, сега Хефнер, која глумеше и во „Хари Потер“ е сопруга на Купер, син на Хју Хефнер и сега тие го очекуваат своето прво бебе. „Пресреќни сме што ќе добиеме момче. Срцата ни се полни со радост. Едвај чекам да се роди малиот Хефнер“, напиша таа на Инстаграм. …

Повеќе

Ешли руши табуа: Објави фотографија од породувањето, ја покажа најголемата болка

Плус сајз моделот Ешли Грејам ужива во своите родителски обврски, но и не ги заборава сите оние болни моменти од бременоста, породувањето, но и закрепнувањето. Таа веќе ги покажа стриите, откри дека имала и постпородилни крварења, дека го дои своето бебе секогаш кога е гладно, без разлика каде е, а …

Повеќе

Пејачката блеска: Орландо Блум објави фотографија од бремената Кети

Пејачката Кети Пери и актерот Орландо Блум минатата недела открија дека го чекаат своето прво заедничко дете. И додека Орландо од минатиот брак со манекенката Миранда Кер го има 9-годишниот син Флун, Кети за прв пат ќе стане мајка, а интересно е тоа што среќната вест ја откри во својот …

Повеќе

Кети Пери завиена во црно три дена откако ја објави бременоста

Само три дена откако објави дека е бремена, пејачката Кети Пери сподели тажна вест. Нејзината баба Ен Прл починала во 99 година од животот. Кети со баба си имала многу посебен однос и била многу поврзана за неа. Веста за нејзината смрт ја споделила преку социјалните мрежи, а ѝ го …

Повеќе

Ќе останете без здив: Богдана блеска во шестиот месец од бременоста

Богдана Ражњатовиќ, сопругата на Вељко Ражњатовиќ и снаа на фолк ѕвездата Цеца Ражњатовиќ, изгледа одлично во шестиот месец од бременоста. На Инстаграм можат да се најдат фотографии од нејзиното секојдневие со кои ги воодушевува фановите., Додека Вељко секојдневно тренира, Богдана ужива со своите сестри. Вељко редовно објавува фотографии од својата …

Повеќе

Ешли Грејам храбро ги покажа стриите по бременоста (ФОТО)

Неодамна Ешли Грејам одлучи јавно да прозбори за реалната состојба низ која поминуваат жените кои неодамна се породиле. Освен грижата за бебето, таа се осврна и на закрепнувањето, како и сите непријатности кои доаѓаат со тоа, вклучувајќи го и враќањето на матката во првобитната форма, но и исцедоците поради нејзиното …

Повеќе

Кејт Мидлтон конечно прозборе: Како е да излезеш пред фотографите само неколку часа по породувањето

Кејт Мидлтон во големото интервју прозборе за бременоста, породувањето и мајчинството. Војвотката откри дека се соочувала со стравови како и секоја трудница, а открила и како е да се минува низ работи низ кои не минува скоро никој на светот. По само три часа по породувањето, Кејт излезе пред болницата …

Повеќе

Ешли Греам за маките по бременоста: Менувам пелени и на бебето и на себе

Ешли Греам се поради пред само три недели и роди син, а не очекуваше ништо од она што ја снашло по породувањето. „Нека кренат рака сите мајки кои не беа свесни дека, покрај бебето, пелени ќе менуваат и на себе“, напишала Ешли на Инстаграм. „После толку години во светот на …

Повеќе

Ешли Грејам откри како бременоста влијаела врз неа: Никој не зборува за тоа

Ешли Грејам, која важи за најпопуларен плус-сајз модел во светот, неодамна се породи и стана мајка на син. Таа со своите објави на Инстаграм постојано привлекува многу внимание. Но, овојпат, за разлика од вообичаено, воопшто немаше голотија, туку таа отвори една тема која често е болна за новите мајки, а …

Повеќе