Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

5 грешки кои ги правиме кога купуваме храна во маркет

Купувањето во маркет и на пазар може да биде забавно и релаксирачко, но некогаш може да биде и доста стресно, во зависност од тоа што треба да купуваме. Ова се најчестите грешки кои ги правиме во супермаркет: Шопинг кога сме гладни Грешка е да купувате кога сте гладни. Тогаш не …

Повеќе

Црн петок: Овие артикли никако не ги купувајте

Трговците прават разни маркетиншки трикоци поради кои ќе помислите дека ќе заштедите пари, особено за Црниот петок. Иако овој ден гласи како најдобар за купување работи на големи попусти, сепак не е така, пишува Index.hr Во продолжение, прочитајте на кои работи треба да внимавате. Играчки Иако е примамливо на детето …

Повеќе

Психијатрите тврдат дека претераното онлајн-купување е ментално нарушување

Зависноста од купување преку интернет треба да се препознае како вистинско ментално нарушување, велат експертите, оваа зависност има големо влијание врз човечкиот ум. Иако зависноста од купување е одамна призната, таа денес има прилично поинакво значење и обем. Сега, тоа влијае на еден од дваесет луѓе, според „Дејли мејл“. Така, …

Повеќе