Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Докторката Николиќ од Куманово 40 дена има Ковид 19: Фонд за здравство, како спиете кога носите вакви одлуки за здравствените работници?!

Докторката Гордана Николиќ, една од првите здравствени работници, која во кумановската болница се зарази од корона вирусот, веќе 40-ти ден е позитивна на Ковид-19. Таа на фејсбук ја сподели својата лична борба со вирусот, но и со Фондот за здравство. Како лекар кој се заразил на работното место, таа плаќа …

Повеќе

Младата пејачка има корона: Излегував единствено до продавница!

Дека коронавирусот не бира кого ќе зафати, докажаа и бројни познати личности кои успеаја да се заразат. Една од нив е американската кантри ѕвезда Кели Шор. Пејачката на социјалните мрежи сподели дека е позитивна, иако три недели минала во карантин, а изглегувала повремено во продавница. – Се чувствувам подобро, но …

Повеќе

Ѕвездата на групата Каскада позитивна на коронавирусот: Одбија да ме тестираат

Натали Кристин Хорлер, германската пејачка и водителка која славата ја стекна во денс групата Каскада, е позитивна на коронавирусот. Веста ја споделила со бројните фанови на Инстаграм профилот.   „Не сакаа да ме тестираат на почетокот бидејќи не сум била во заразено подрачје ниту сум била во контакт со личност …

Повеќе

Јас ќе бидам добро, но: 19 годишната пејачка позитивна на коронавирусот

Младата американска пејачка откри дека е позитивна на коронавирусот. Шарлот Лоренс, 19-годишната пејачка на многумина позната по хитот Joke’s on You од филмот за Харли Квин, ги извести своите фанови дека е позитивна на коронавирусот. „Здраво дечки. Пред неколку дена докторот ме извести дека имам Ковид-19. Многу од нас ќе …

Повеќе

Актерката позитивна на коронавирусот: Ги опиша симптомите по денови

Актерката Рејчел Метјус, е позитивна на корона вирусот. 26-годишната актерка е најпозната по улогата во Дизни филмот „Снежно кралство 2“, ја откри својата дијагноза на Инстаграм во понеделникот. „Здраво, позитивно сум тестирана на Ковид-19 и во карантин сум изминатава недела. Не сум сигурна што е следниот чекор (добивам разни информации..), …

Повеќе

Девојката на Бонд позитивна на коронавирусот

Олга Кириленко која глумеше девојка на Бонд во филмот Quantum of Solace, потврди дека е позитивна на коронавирусот. Веста, ја објави самата Олга преку социјалните мрежи. „Се заклучив во својот дом откако дознав дека сум позитивна на коронавирусот. Болна сум веќе цела недела. Температура и умор се симптомите. Внимавајте на …

Повеќе

Канадскиот премиер во самоизолација, неговата сопруга е позитивна на коронавирусот

Сопругата на канадскиот премиер Џастин Трудо е позитивна на коронавирусот, соопштиле од неговата канцеларија синоќа. Оттаму навеле дека Софи Трудо се чувствува добро и ќе остане во изолација. – Здравствената состојба на премиерот е добра и нема никакви симптоми. Со цел на превенција и по советите на докторот, тој ќе …

Повеќе